Restoran Sandalyesi Cilalama ve Bakım

Herhangi bir şeyi en baştan bir insanın kendisinin yapması mutluluk vericidir. Özellikle bütün aşamaları ile sizin ilgilenmiş olmanız onu sizin tasarımınız haline getirir. İş, kendinizin kullanacağı bir dekorasyon ürünü tasarlamaksa daha da keyifli olur. Kullandıkça onu sizin yaptığınız ortaya çıkar. Bu konularda el becerisi doğuştan gelen insanlar da vardır. Ancak, önemli olan şey mükemmel bir ürün ortaya çıkarmak değil, sizin elinizden çıkan bir ürünü kullanmaktır. Böyle ürünler tasarlamaya başlarken bir sandalyeden başlayabilirsiniz.

Ham Sandalye Dosemeli Sandalye
Ham Sandalye Dosemeli Sandalye

Sandalye Seçimi

Sandalyeden bir tasarım yapmaya kalkacaksanız öncellikle ham sandalye edinmeniz gerekir. Bunu edindikten sonra çeşitli sitelerden araştırmalar yapıp, insanların nasıl sandalyeler ortaya çıkardığını izleyebilirsiniz. Ardından kendinizin karar verdiği bir tasarıma ulaşmak için eksik malzemelerinizi temin eder ve işe koyulursunuz.

Boyasız sandalye aldınız ve onu kendi keyfinize göre tasarlamak istiyorsunuz. Öyleyse, işe boyayacağınız renge karar vererek başlayabilirsiniz. Bunu yaparken sandalyenin kullanım alanı oldukça önemlidir. Kullanım alanında daha önce kullanılmış renklere göre bir ya da birden fazla renge karar vererek boyama işlemine başlayabilirsiniz.

Sandalye Vernikleme
Sandalye Vernikleme

Vernik Kullanımı

Bir sandalyeyi boyamak yetmez. O boyayı mümkün olduğu kadar malzemenin üzerinde durmasını sağlayacak işlemler yapmanız gerekir. Bunlardan bir tanesi de verniktir. Vernikler, mat vernik ve parlak vernik olarak ikiye ayrılır. Bunlardan bir tanesini tercih edip işleme başlayabilirsiniz. Bazı vernik sprey şeklinde kullanılır, bazıları ise boya fırçası ile kullanılır. Benim önerim sprey şeklindeki verniklerdir. Yeni başlayanlar için kullanımı oldukça kolaydır.

Daha önce boyamış olduğunuz sandalyeyi de vernikledikten sonra kullanmak için yapacağınız son bir adım kaldı. Beklemek. Sandalyeyi hava alabileceği bir yere koyun. Bu evinizde varsa balkon olabilir. En az bir gün bekleyin. Üzerindeki verniğin ve boyanın kuruması zaman alacaktır. Hem kimyasalları soluyup ciğerlerinizi yormamış olursunuz hem de boyadığınız sandalyenin boyalarını bozmamış olursunuz.

sandalyeler
sandalyeler

Son olarak sandalyeyi aldığınızda yüzeylerinin pürüzsüz olmasına dikkat edin. Eğer alacağınız sandalye pürüzsüz değilse herhangi bir yapı marketten edinebileceğiniz zımpara ile güzelce zımparalayabilirsiniz. Böylelikle yüzey boyandıktan ve verniklendikten sonra da gayet güzel olacaktır. Unutmayın, hazır satın alabilirsiniz. Ama kendinizin tasarladığı bir sandalyeye oturmak gibisi yoktur.

Restoran sandalyelerini incelemek için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir